Czwartek, 28 marca 2024r., czyli do końca roku kalendarzowego pozostało 278 dni

SPOTKANIE PIERWSZOKLASISTÓW Z BIBLIOTEKĄ I KSIĄŻKĄ

W dniach 10 i 13 lutego uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną w ramach "Spotkania z książką, spotkania z biblioteką". Podczas tej wizyty uczniowie dowiedzieli się jak należy zachować się w bibliotece, co to jest karta książki i karta czytelnika, jak wypożyczyć książkę. Mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat książki odpowiadając na zagadki. Krótki filmik pt. "Warto czytać" wyjaśnił dzieciom jakie są korzyści z obcowania z książką. Na pamiątkę tej wizyty w szkolnej bibliotece pierwszoklasiści dostali książkę "Pierwsze abecadło" Wydawnictwo Instytut Książki oraz broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, a także kolorowe zakładki i coś słodkiego:-) Każdy w tym dniu oczywiście mógł wypożyczyć sobie książkę. Do zobaczenia w bibliotece!