Piątek, 23 kwietnia 2021r., czyli do końca roku kalendarzowego pozostało 253 dni

24.11.2020

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2020

Miękki, puchaty, taki z łatką i "klapniętym uszkiem". 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosevelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Z okazji Misiowego Święta świetlica szkolna  zaprasza do konkursu plastycznego "Mój ulubiony Miś. Pochwalcie się swoim pluszakiem. Możecie go narysować, wykleić, można uszyć lub z pomocą dorosłych wykonać na drutach itp.
Zdjęcia wykonanych prac proszę przesłać na adres swietlicaszkolna38gmail.com do 1 grudnia. Nazwiska zwycięzców ogłoszone zostaną na fb i stronie internetowej szkoły, a po powrocie do szkoły wręczone zostaną nagrody. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły.

Bożena Kuligowska.