Wtorek, 04 sierpnia 2020r., czyli do końca roku kalendarzowego pozostało 148 dni

AUSTRALIA PŁONIE

Australia płonie. Od września 2019 roki  spłonęło już ok. 10,7 mln hektarów – to obszar większy niż Portugalia czy Korea Południowa i większy niż cała powierzchnia polskich lasów (9,2 mln ha). Pożary, w których zginęło co najmniej 24 osoby i spłonęło ok. 2 tys.domów, zbierają również krwawe żniwo w świecie przyrody, zabijając zwierzęta lub pozbawiając je pożywienia i siedlisk. Świat obiegły zdjęcia koali ze spalonym futrem i małych kangurów, których rodzice zginęli w płomieniach. Wśród coraz bardziej zagrożonych zwierząt są dzikie koale. Kilka populacji poniosło szczególne straty, np. na Wyspie Kangurów, gdzie zginęła prawdopodobnie połowa z 50 tys.osobników. Świetnym sposobem na uratowanie koali jest jej „zaadoptowanie” - i wcale nie oznacza to konieczności podróży na drugi koniec świata. Darczyńcy mogą po prostu przekazać określoną kwotę na opiekę i rehabilitację wybranej dzikiej koali, a w zamian otrzymają certyfikat z informacjami o "zaadoptowanym"zwierzęciu. Koszt leczenia koali to kwota ok. 40-70$ czyli ok.150-270 zł  na rok. Samorząd Uczniowski naszej Szkoły przystąpił również do e-adopcji. Wybraliśmy koalę do adopcji, która obecnie przebywa  w lecznicy Koala Hospital Port Macquarie i oczekujemy na akceptację naszego wniosku. Jeżeli nasz wniosek o adopcję zostanie  pozytywnie  rozpatrzony, za symboliczną  złotówkę od każdego ucznia staniemy się opiekunami koali o wdzięcznym imieniu Byabarra Jones.