Poniedziałek, 28 września 2020r., czyli do końca roku kalendarzowego pozostało 94 dni

24.11.2019

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to święto związane z przyjęciem przez Zgromadzenie Ogólne ONZ dnia 20 listopada 1989 r. Konwencji o prawach dziecka,czyli dokumentu, w którym zostały zapisane wszystkie podstawowe prawa dziecka.

Nasza szkoła, która jest członkiem Klubu Szkół UNICEF, czynnie włączyła się w obchody tego międzynarodowego święta. Wszyscy uczniowie przyszli w tym dniu ubrani w kolorze niebieskim. Klasy 4-6 obejrzały prezentację dotyczącą Konwencji o prawach dziecka, a także wykonały prace plastyczne poświęcone poszczególnym prawom.Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wysłuchali pogadanek poświęconych temu tematowi.