Wtorek, 07 lipca 2020r., czyli do końca roku kalendarzowego pozostało 176 dni

24.03.2019

WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA

Czy naprawdę "ludzie, ludziom zgotowali ten los?" Poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie towarzyszyło w piątek 22 marca uczniom  klas ósmych i trzecich gimnazjalnych, którzy  wraz z opiekunami zwiedzili teren byłego nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego  Auschwitz -Birkenau. Zarówno emisja filmu, nakręconego na terenie obozu przez radzieckich operatorów tuż po wyzwoleniu obozu, jak również ekspozycje w dawnych barakach obozowych w Oświęcimiu i Brzezince oraz pomieszczenie krematorium zrobiły na uczniach niezwykłe wrażenie. Pozwoliły przynajmniej częściowo wyobrazić sobie czym  był nazizm i do czego prowadzi nienawiść człowieka do człowieka.