Wtorek, 07 lipca 2020r., czyli do końca roku kalendarzowego pozostało 176 dni

22.10.2017

HAPPENING „ZERWIJMY ŁAŃCUCHY” 2017

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowana została akcja pt „Zerwijmy łańcuchy”.
Po raz kolejny uświadamiamy dzieci i młodzież o prawach zwierząt. Współpracując z wychowawcami z Przedszkola nr 12, przeprowadziliśmy kolejną edycję tej akcji. Przedszkolaki i wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 38 przygotowali symboliczne papierowe łańcuchy, rysunki piesków, które ozdobiły szkolny hol. Szkolny happening rozpoczął się od przybycia Dżerby- nowofunlanda, psa terapeuty wraz z opiekunką panią Katarzyną Rubinkowską-Wasylew, która koordynowała całą akcję. Po krótkiej prelekcji na temat praw zwierząt, Dyrektor szkoły pan Krzysztof Pikula rozerwał symboliczne łańcuchy, a potem wszyscy zebrani rozrywali papierowe łańcuchy na znak protestu  przeciw złemu traktowaniu zwierząt.